“Piktavališkumas ir slaptumas bus sudeginti
kaitriai degančiuose altoriuose.
Ugnis kels storo dūmo sluoksnį.
Ir dūmas išsklaidys senąją viziją.
Aušra įlies naują viziją.
Aušra atvers Gyvenimo Gėlę.”
(Majų pranašystė)

Pasaulių pasislinkimas

Beveik visos senųjų tradicijų, genčių pranašystės, tame tarpe Majai ir Hopi, sutaria, kad šiandien Žemė išgyvena pokyčius (ciklo pabaigą), kurie kardinaliai pakeis Žmonijos vystymąsi. Pagal majų ir hopi indėnų pranašystes prasidės „pasaulių pasislinkimas“, kai keisis religijų, mokslo, finansų, socialinės struktūros. Keisis žmonijos fizinė ir dvasinė būsenos.

Majų kalendorius vienintelis, kuris matuoja laiką ne astronominiais ciklais, bet sąmonės evoliucijos etapais.

Majų civilizacijos viršūnė buvo nuo 300 m. iki 900 m. (8-9 Baktunas). Jie buvo labai ištobulinę astronomijos mokslą. Manoma, kad pas majus buvo trys kalendoriai:

1. Saulės, arba kasdienis, kuris, kaip ir mūsų, susideda iš 365 metų dienų.
2. Ritualinis kalendorius, kuris labiau panašus į Mėnulio kalendorių. Jį sudarė 265 dienos.
3. Taip pat buvo Didysis kalendorius, kurį sudarė ciklas iš 5130 metų.

Jų Didysis kalendorius prasideda nuo 3114 m. pr. Kr. Didįjį kalendorių sudarė 13 baktunų (periodų). Vieną baktuną sudarė 394 metai. Baktunai buvo dalijami į mažesnius periodus, kurie buvo panašūs į mūsų metus ir vadinami tunamais. Majai tikėjo procesų cikliškumu ir manė, kad istorija turi savybę kartotis. Kai Saulės sistema apsisuka aplink galaktikos centrą, prasideda naujas istorijos spiralės vingis, kuris turi būti kokybiškai kitoks nei prieš tai buvęs.

Todėl šis procesas ir vadinamas pasaulio pabaiga. Šis 13 baktunų ciklas tęsėsi 5 125 metų.Trylika buvo reikšmingas ir šventas skaičius majams. Jie rašė, kad 12-asis baktunas, kuris tęsėsi 400 metų, pasibaigs 2012 m. gruodžio 21-ąją ir mes pereisime į 13 baktuną. Tai naujo ciklo pradžia, laikas kai žmonės taps sąmoningesni vienas kitam ir aplinkai.

SKAITYTI PLAČIAU: Šamanės pamokos apie Didžiuosius pokyčius Žemėje ir Žmonijoje

13baktuns (1)

Padidintas žemėlapis ***  Versija spausdinimui ***

Tyrinėtojai nustatė, kad paskutinis majų kalendoriaus ciklas, jeigu jį sugretinsime su mūsų grigališkuoju kalendoriumi, turėtų baigtis 2012 m. gruodžio 21 d., t. y. kai baigsis Penktoji Saulė.

  • Winal – 20 dienų (t. y. vienas majų mėnuo)
  • Tun – 360 dienų (18 winal, apytikriai vieneri metai)
  • K’atun – 7200 dienų (20 tun, apytikriai 20 metų)
  • B’ak’tun – 144 000 dienų (20 k’atun, apytikriai 400 metų)

Hipotetiškai buvo naudojami ir terminai piktunkalabtunk’inchiltun, ir alautun, kurių kiekvienas dauginasi iš 20.

13 Baktunų

1. Baktun 0 (=13). Žvaigždžių sėjos Baktun. 3113-2718 pr. Kr. 13.0.0.0.0
Žemės įžengimas į Galaktikos sinchronizacinę juostą. Galaktikos Žvaigždžių sėja tarp visų žemės žmonių. Viršutinio ir apatinio Egipto konsolidavimas. Šumerų plėtra. Stounhendžo konstrukcijos pradžia. 2800 pr. Kr.

2. Baktun 1. Piramidės Baktun. 2718-2324 pr. Kr. 1.0.0.0.0
Didžiosios Giza piramidės konstrukcija/aktyvacija, Egiptas, 2700-2600 pr. Kr. įtvirtinamas planetos šviesos kūnas. Šumerų civilizacijos plėtra. Akado ir Uro. Bronzos pradžia. Harappa, Indo civilizacijos pradžia. Nusistovėjusio žemės ūkio pradžia, Kinija. Mesomamerika, Andai.

3. Baktun 2. Rato Baktun. 2324-1930 pr. Kr. 2.0.0.0.0
Visas rato įsavinimas, transporto technologijų ir ciklinės minties inicijavimas, rašytinė teisė, metalurgijos technologijos Mesopotamijoje. Sargon ir pirmoji Babilono imperija. Vežimų karo ir teritorinio imperializmo pradžia. Legendinių imperatorių pradžia. Mino civilizacijos pradžia, Kreta.

SKAITYTI PLAČIAU: Evoliucinis Religijų ir Mitų Medis. Kaip kito ir vystėsi pasaulio religijos

4. Baktun 3. Švento Kalno Baktun. 1930-1536 pr. Kr. 3.0.0.0.0
Vidurio ir Naujoji Karalystė Egipte; centro perkėlimas į Šventąjį kalną Vakaruose; Karalių slėnis; žymi Egiptiečių sprendimą įtvirtinti dinastinę taisyklę; gynybinis teritorializmas kaip  civilizuoto gyvenimo norma. Įsibrovėlių bangos- Hetitų, Arijų; Mino, Indus civilizacijų sunaikinimas.

5. Baktun 4. Baktun Šang Dinastija 1536-1141 pr. Kr. 4.0.0.0.0
Šang Dinastijos įsteigimas, Kinija, Yin/Yan dėstymo doktrinos, pažangi bronzos metalurgija, Kinijos civilizacijos modelis. Vedų civilizacijos pradžia, Indijoje. Chavin civilizacijos pradžia, Andai ir Olmekai, Mesoamerika, Akhenatonas; Egiptas. Abraomas ir Mozė, Izraelis; Hetitų konsolidavimas, Mesopotamija.

6. Baktun 5. Baktun Imperatoriškas ruonis. 1141-747 pr. Kr. 5.0.0.0.0
Babiloniečių-asirų imperijos. Geležies ginkluotės ir karo mašinos. Mycenean Graikų Viduržiemio jūroje iškilimas, Troja, Chou Dinastija, Kinija, I Ching atsiradimas. Olmeko kultūros plitimas Mesoamerikoje. Arklių naudojimas karuose, militaristinis imperinis valdymas ir dinastijų įtvirtinimas kaip civilizuoto gyvenimo norma.

7. Baktun 6. Baktun Proto mokymai. 747-353 pr. Kr. 6.0.0.0.0
Pirmosios Maja galaktikos bangos periodas Mesoamerikoje. Persų imperija, Individualios filosofinės minties augimas išstūmė ankstesnes kolektyvines formas. Pitagoras, Sokratas, Platonas, Aristotelis Graikijoje; šešios Vedų minties mokyklos, Mahavira ir Buda, Indija. Lao Tzo, Konfucijus, Chuang Tzu Kinijoje. Statybos Monte Alban. Majų kalendorinės sistemos pradžia.

SKAITYTI PLAČIAU: Senovės lietuvių žynių išmintis. Lietuviška pasaulėžiūra

8. Baktun 7. Baktun Pateptasis. 353 pr. Kr.-A.D. 41. 7.0.0.0.0
Helenistinė civilizacija, Didysis Aleksandras, Romos iškilimas, Romos imperijos pradžia, Keltai Europoje; geležies technologinė pažanga; Kariaujančių narių konsolidacija Kinijoje su Ch’in Huang Ti, Han Dinastijos pradžia, Didžioji Kinijos siena, Budizmo kaip kosmopolitinės religijos plėtra iš Indijos į Centrinę Aziją. Jėzus Kristus, gnostikų religijos Artimuose Rytuose, Olmekų difuzija ir Teotihuakano pradžia.

9. Baktun 8. Baktun Raudonasis ir Juodasis Valdovai. A.D. 41-435. 8.0.0.0.0.
Piramidės centro užbaigimas Teotihuakane, Mesoamerikos kultūrų konsolidavimas, Raudonieji ir Juodieji Valdovai, pirmieji Quetzalcohuātl mokymai, Moche, Naska ir Tiahuanaco Anduose; Velykų sala; Vakarų Afrikos karalysčių atsiradimas; Romos imperijos plėtra ir žlugimas; Krikščionybės kilimas; Han Dinastijos kolapsas; Budizmo plitimas Kinijoje ir Pietų Azijoje.

10. Baktun 9. Baktun Maja. A.D. 435-830. 9.0.0.0.0
Antras Galaktikos Majų vizitas, Pacal Votan ir Majų kultūros klestėjimas; Mahometas ir Islamo kilimas; Romos krikščionių Vakarų Europa ir Bizantijos stačiatikių Rytų Europa; Induizmo augimas, Indija; Budizmo plitimas į Tibetą, Korėją, Japoniją; T’ang dinastija, Kinija; Pietryčių Azijoje karalysčių kilimas, Indonezija (Borobadur, Java), Polinezijos civilizacija, Okeanija, Nigerijos civilizacijos klestėjimo pradžia.

11. Baktun 10. Baktun Šventieji Karai. A.D. 830-1224. 10.0.0.0.0
Klasikinės Majų ir centrinės Meksikos civilizacijų žlugimas; Reed Quetzalcoatl ir Toltekų kilimas; Chan Chan ir Chimu civilizacijos Anduose; Islamo kletėjimas ir plitimas ir konfrontacija su Krikščionių civilizacija – Kryžiaus žygiai; Tibeto civilizacijos kilimas; Sung Dinastija, Kinija, spausdinimas, parakas; Kmerų Dinastija, Pietryčių Azija. Didžioji Zimbabvė, Rytų Afrika.

12. Baktun 11. Baktun Paslėpta Sėkla. A.D. 1224-1618. 11.0.0.0.0
Islamo plitimas į Indiją, Vidurio ir Pietryčių Azijoje, Vakarų Afrikoje; Tibeto izoliacija; Turkų iškilimas, Mongolai, Kinijos užkariavimas; Japonijos izoliacija; Zimbabvės iškilimas, Rytų Afrika. Krikščioniškosios civilizacijos pikas, Vakarų Europa; stačiatikių Rusijos civilizacijos kilimas, Rytų Europa. Krikščionių bažnyčios reformacija ir skilimas; Europos civilizacijos užkariavo inkų ir actekų imperijas; Europos kolonijų pradžia, sakralinės pasaulėžiūros saulėlydis (paslėpta sėkla)

SKAITYTI PLAČIAU: Apie Deivę Gają ir moteriškumo galią

13. Baktun 12. Baktun Materijos transformacija. A.D. 1618-2012. 12.0.0.0.0.
Mokslinio materializmo augimas ir triumfas, Europos pasaulio užkariavimas, Industrinė revoliucija, Demokratinės revoliucijos Amerikoje, Europoje; Afrikos, Lotynų Amerikos, Azijos kolonizavimas; Japonijos industrializacija; Karlas Marksas ir komunizmo iškilimas; Komunistų revoliucija Rusijoje, Kinijoje, 2 Pasauliniai Karai, atominė bomba ir branduolinė era, Trečiųjų pasaulio jėgų iškilimas, Islamas, Meksika ir Indija; globalus terorizmas ir technologinės civilizacijos žlugimas; Žemės valymas ir paskutinė globalios regeneracijos stadija; Informacijos amžius ir saulės kristalų technologija, Galaktinė sinchronizacija.

Šaltinis: 

Thirteen Baktun Wave Harmonic of History